ماساژ ورویش مو

ماساژ ورویش مو

سعی کنید روزانه ۲ تا ۵ دقیقه سر خود را به آرامی با سر انگشت ها نه ناخن ماساژ دهید تا زمانی که سرتان گرم شود، اینکار را ۲ مرتبه در روز تکرار کنید زیرا باعث افزایش جریان خون در بافتهای سلولی سر شده و موجب قدرتمند شدن ریشه مو در نتیجه کاهش ریزش مو و متقابلا رشد وی سر شما خواهد شد.

Related image

ماساژ ورویش مو

ویتامین ۶ B و ۱۲ B برای رشد سالم موها ضروری هستند.غذاهای غنی از ویتامین ۶ B عبارتند از اسفناج، فلفل دلمه ای و برگ شلغم.ویتامین ۱۲ B نیز درمواد غذایی ای چون جگر، پنیر، تخم مرغ کامل، گوشت گاو، مرغ، گوشت گوسفند، ماهی، شیر و ماست یافت می شود.

مو نیز همانند سایر اندام های بدن برای حفظ سلامت و ترمیم خود نیازمند مواد مغذی از قبیل منیزیم، کلسیم، منگنز، روی و ویتامین های A، B، C ،E و همچنین پروتئین است.

کمبود کلسیم

 

وقتی صحبت از کلسیم به میان می آید همه یاد استخوان ها و پوکی آن ها می افتند. درست است که کلسیم ماده ضروری و لازم برای سلامت استخوان ها است؛ اما تأثیر آن فقط به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر آن، مشکلات دندانی، ریزش مو، خشکی پوست و شکنندگی دندان ها و همچنین بی خوابی و برخی مسائل دیگر نیز می تواند ناشی از کمبود کلسیم باشد.

کلسیم و موهای ناسالم

خشکی، ریزش و شکنندگی موها نیز از عوارض واضح کمبود کلسیم در بدن هستند. البته این مشکلات ممکن است در نتیجه عوامل متعدد دیگری نیز بروز کنند. بنابراین لازم است که به تغذیه تان اهمیت ویژه ای بدهید و مواد غذایی متنوعی در برنامه غذایی تان بگنجانید.

کلسیم و مواد غذایی

به طور کلی برای تأمین کلسیم بدن مصرف میوه های خشک، محصولات لبنی، بروکلی، کلم، آب اسفناج؛ آب پرتقال، شیر برنج، ماهی و تخم مرغ را افزایش دهید. البته می توانید از مکمل های کلسیم نیز بهره ببرید. اما بهتر است که ابتدا به صورت طبیعی و از طریق مواد غذایی نیازهای بدنتان را تأمین کنید.

 

شدت ریزش مو در بیمارانی که شیمی درمانی می کنند، به حدی زیاد است که بیمار فکر می کند موهایش را برای همیشه از دست داده است. در حالی که این طور نیست و موهای بیمار بعد از قطع دوره شیمی درمانی می تواند با استفاده از روش های صحیح درمانی دوباره جوانه زده و رشد کنند.

مویی که خیس است بیش از همیشه آسیب پذیر است، در نتیجه پس از شستشو، مراقبت بیشتری از موها باید انجام داد.اگر موهایتان را با استفاده از حوله خشک می کنید با ملایمت این کار را انجام دهید,مالش حوله بر روی مو می تواند موجب آسیب و ریزش مو شود.

 

 

ماساژ ورویش مو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *