همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

 

چکیده

افزایش سن به طور طبیعی سبب کم پشت شدن تدریجی مو می گردد. با وجود این چنانچه سرعت ریزش مو بیشتر از سرعت رویش مجدد آن باشد، یا زمانی که موهای جدید نازکتر از موهای از دست رفته باشند و یا موها بصورت پراکنده رویش کنند، ریزش مو می تواند منجر به طاسی گردد. میتوان در مورد درمان های دارویی برای کاهش سرعت وقطع ریزش مو و رویش مجدد مو اقدام نمود. هر کدام از محصولات پک لاروینا دارای خاصیت ها و ویژگی های منحصر به فردی برای مو هستند که می توانند اثرات بسیار بالایی را بر روی مو داشته باشند.

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

مقدمه

ریزش مو میتواند فقط روی پوست یا کل بدن شما تاثیر بگذارد. می تواند نتیجه وراثت، تغییرات هورمونی، شرایط پزشکی یا داروها باشد. هر کس ممکن است ریزش مو را تجربه کند، اما در مردان شایع تر است. طاسی معمولاً به ریزش مو بیش از حد از پوست سر شما اشاره دارد. ریزش مو ارثی با سن شایع ترین علت طاسی است. بعضی از مردم ترجیح می دهند که روند ریزش موهایشان درمان نشده و آشکارا ادامه پیدا کند. دیگران ممکن است آن را با مدل مو، آرایش، کلاه و روسری بپوشانند و عده دیگری نیز یکی از درمان های موجود برای جلوگیری از ریزش مو و بازگرداندن رشد را انتخاب می کنند. پیش از پیگیری درمان ریزش مو، با پزشک خود درباره علت ریزش مو و گزینه های درمان صحبت کنید.

علایم ریزش مو

ریزش مو در ابتدا با دیدن موهای اضافی بر روی شانه سر و گاهی پوست شما شروع می شود و ممکن است تا خالی شدن کف سر پیشرفت نماید. طاسی معمولا در اثر ریزش زیاد مو از کف سر ایجاد می گردد، و می تواند به دلایل موروثی، استفاده از داروهای خاص و یا شرایط پزشکی خاص حاصل شود. هر کسی  اعم از زن، مرد و کودک و…. ممکن است ریزش مو را تجربه کند.

برخی از افراد ترجیح می دهند، کم مویی خود را پنهان نکرده و درمانی نیز اتخاذ نمی کنند؛ و برخی دیگر ممکن است کم مویی خود را با آرایش، موی مصنوعی یا کلاه و… بپوشانند، و گروهی دیگر از داروها و یا عمل های جراحی برای درمان ریزش موی خود استفاده می نمایند. اما باید توجه داشته باشید، قبل از هرگونه اقدام برای درمان ریزش مو، با پزشک متخصص در مورد علت ریزش مو و بهترین روش درمان پیشنهادی صحبت نمایید

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

علائم و نشانه های ریزش مو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱- کم پشت شدن تدریجی در بالای سر: این رایج ترین نوع از ریزش مو است، که هر دو مردان و زنان را با افزایش سن تحت تاثیر قرار می دهد. در مردان، مو اغلب در یک خط که شبیه حرف M است، شروع به عقب نشینی از پیشانی می کنند. زنان معمولاً موی خود را در پیشانی نگه می دارند اما ریزش مو آنها گسترده است.

 

۲- طاسی به شکل تکه تکه یا دایره ای: محل طاسی در بعضی افراد به دو نوع بدون شکل یا به اندازه سکه است. این نوع از ریزش مو معمولا فقط بر روی پوست سر تاثیر می گذارد، اما گاهی اوقات در ریش یا ابرو نیز رخ می دهد. در بعضی موارد قبل از ریزش مو، پوست شما ممکن است دچار خارش یا درد شود

 

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

۳- ریزش ناگهانی مو : یک شوک فیزیکی یا عاطفی می تواند موجب ریزش موها شود. مشتی از مو ممکن است پس از شانه کردن یا شستن موها و یا حتی دست کشیدن آرام در موها بیرون آید. این نوع از ریزش مو معمولاً موجب کم پشت شدن مو و نه طاسی تکه ای شود.

۴- ریزش مو کامل بدن : برخی از شرایط و درمان های پزشکی مانند شیمی درمانی برای سرطان، می توانند باعث ریزش مو در تمام بدن شما شوند. رشد موها معمولاً دوباره باز میگردد.

۵- پوسته پوسته شدن پوست سر: این نشانه ی عفونت قارچی است. این مورد ممکن است همراه با موهای شکسته، قرمزی، تورم و گاهی اوقات خارش باشد. پیشنهاد میکنیم که مقاله ۸ شامپو ضد شوره برتر دنیا برای درمان شوره سر را مطالعه کنید.

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

علت ریزش مو

هر فرد معمولاً حدود ۱۰۰ مو در روز را از دست می دهد. این معمولا باعث کم پشتی قابل توجه مو ی سر نمی شود، چون موهای جدید در همان زمان رشد می کنند. ریزش مو هنگامی اتفاق می افتد که این چرخه رشد و ریزش مو مختل شود یا وقتی که فولیکول مو از بین می رود و با بافت اسکار جایگزین می شود. ریزش مو به طور معمول به یک یا چند عامل زیر مرتبط است:

۱- تاریخچه خانوادگی (ارثی) : شایع ترین علت ریزش مو یک وضعیت ارثی است، که طاسی الگوی مردانه یا طاسی الگوی زنانه نامیده می شود. این پدیده معمولا به تدریج با افزایش سن و در الگوهای قابل پیش بینی رخ می دهد – عقب نشینی خط مو و طاسی تکه ای در مردان و کم پشتی مو در زنان.

۲- تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی : شرایط مختلفی می تواند باعث ریزش مو دائمی یا موقت شود، از جمله تغییرات هورمونی به علت حاملگی، زایمان، یائسگی و مشکلات تیروئید. شرایط پزشکی از جمله آلوپسی آره آتا (alopecia areata) است که باعث ریزش مو تکه ای می شود، عفونت های پوستی مانند عفونت قارچی و وسواس كندن مو (trichotillomania) می شود که تريكوتيلومانيا نامیده می شود.

۳- داروها و مکمل ها : ریزش مو می تواند یک اثر جانبی بعضی از داروها باشد، مانند آنهایی که برای سرطان، آرتریت، افسردگی، مشکلات قلبی، نقرس و فشار خون بالا استفاده می شوند.

۴- با پرتو درمانی به سر : رشد موها ممکن است مانند همانطور که قبلا بود، نشود.

۵- یک اتفاق پر استرس : چندین ماه پس از یک شوک فیزیکی یا عاطفی، بسیاری از افراد یک ریزش مو موی کلی را تجربه می کنند. این نوع ریزش مو موقتی است.

۶- موی خاص و درمان آن : مدل موهای افراطی و یا مدل موهایی که موهای شما به سختی می کشند، مانند خرگوشی (pigtails) و ْآفریقایی (cornrows)، می تواند یک نوع ریزش مو را به نام آلوپسی کششی (traction alopecia) ایجاد کند. درمان های مو با روغن داغ و فر کردن مو می تواند باعث التهاب فولیکول های مو شود که باعث ریزش مو می شود. البته اگر زخم شود، ریزش مو می تواند دائمی شود.

تشخیص و درمان ریزش مو

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

تشخیص ریزش مو

قبل از تشخیص، پزشک احتمالاً یک معاینه فیزیکی انجام خواهد داد و در مورد تاریخچه پزشکی و سابقه خانوادگی شما می پرسد. او همچنین ممکن است آزمایشاتی مانند موارد زیر را انجام دهد:

  • آزمایش خون : این آزمایش می تواند به آشکار کردن شرایط پزشکی مربوط به ریزش مو کمک کند.
  • آزمایش کشش : دکتر شما به آرامی چندین مو را می کشد تا ببیند چه تعداد از آنها بیرون می آید. این به تعیین مرحله فرایند ریزش کمک می کند.
  • بافت برداری از پوست سر : دکتر از پوست سر یا از موهای کنده شده از سرتان نمونه بر می دارد، تا ریشه ی موها را بررسی کند. این آزمایش می تواند تعیین کند که آیا عفونت باعث ریزش مو شده است.
  • میکروسکوپ نوری : پزشک شما از ابزار خاصی برای بررسی موهایی که از پایه کنده شده اند، استفاده می کند. میکروسکوپ به تشخيص اختلالات ممکن ساقه مو کمک مي کند.

درمان ریزش مو

درمان موثر برای برخی از انواع ریزش مو وجود دارد. شما ممکن است قادر به معکوس کردن ریزش مو باشید، یا حداقل روند آن را آهسته تر کنید. در برخی از شرایط، مانند ریزش مو تکه تکه (آلوپسی آره آتا)، مو در طی یک سال می تواند بدون درمان دوباره رشد کند.
درمان های ریزش مو عبارتند از داروها، جراحی برای افزایش رشد مو و کاهش سرعت ریزش مو.

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

دارو ضد ریزش مو

اگر ریزش مو توسط یک بیماری اساسی ایجاد شود، درمان برای آن بیماری ضروری خواهد بود. این ممکن است شامل داروهایی برای کاهش التهاب و سرکوب سیستم ایمنی بدن، مانند پردنیزون (prednisone) باشد. اگر یک دارو خاص باعث ریزش مو شود، پزشک ممکن است به شما توصیه کند تا از آن برای حداقل سه ماه استفاده نکنید.

لاروینا با هدف دستیابی به راه حلی برای درمان ریزش مو با منشاً گیاهی آزمایش های بسیاری را در این زمینه با تیمی متخصص انجام داده است.

تیم ما پس از دو سال آزمایش بر روی بیماران به نتایج اعجاب انگیزی در زمینهدرمان ریزش مودست یافته است.

محصول ما تا به امروز توانسته است درصد بالایی از مراجعین را درمان کرده وبدون عوارض غیر قابل جبران روند درمان را طی نماید.

در ترکیب این محصولات از عصاره گیاهانی استفاده شده است که تأثیر بسیار زیاد آن ها در نشاط و سلامت موها به اثبات رسیده است

ترکیبات موثردر این پک عبارتند از:

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

بابا آدم:

این گیاه بعضی از مواد شیمیایی را که باعث ریزش مو می شود از بدن سم زدایی می کند. عصاره روغن ریشه این گیاه که یکی از موثرترین گیاهان برای جلوگیری از ریزش مو به حساب می آید، سرشار از «phytosterols» و اسیدهای چرب طبیعی است که برای حفظ موی سر و رشد طبیعی آن لازم می باشد.

دم اسبی:

این گیاه حاوی ماده ای به نام «silica» است که با جوان سازی پیاز مو باعث رشد آن می شود. علاوه بر آن این ماده به رشد ناخن نیز سرعت می بخشد

سبوس برنج :

غنی از پروتئینها و مواد معدنی نظیر فسفر، پتاسیم، منیزیم وسیلیس است.
همچنین انباشته از ویتامینهای گروه B و ویتامین E ، آلانتوئین  و گامااوریزانول می باشد.

در سبوس برنج نوعی لیپاز فعال وجود دارد که باعث می گردد مقدار  درصد اسیدهای چرب آزاد را در آن افزایش دهد .

یکی از مهمترین و شناخته شده ترین این مواد ویتامین E است .

سبوس برنج حاوی ویتامین های B و E می باشد که باعث تقویت موی  سر می گردد

رزماری:

باعث افزایش گردش خوندر سطح بدن می شود.
برای جلوگیری از ریزش مو و درمان کم مویی مصرف می شود.

مکانیسم عمل رزماری : ترپن ها و ترپنوئیدهای موجود در رزماری باعث اتساع عروق، بهبود گردش خون محیطی و تغذیه بهتر فولیکول مو می شود.

گلیسیرین:

رطوبت برای حفظ نرمی و درخشندگی پوست و مو ضروری است. گلیسیرین آب را از محیط اطراف خود جذب می‌کند. این خاصیت گلیسیرین آن را تبدیل به ترکیب عالی برای استفاده در محصولات مراقبت از پوست و مو کرده است.

گلیسیرین علاوه بر توانایی بازگرداندن رطوبت موها و پوست سر، برای رشد موها نیز مفید است. با استفاده از گلیسیرین می‌توان موهای خشک ، فر و شکننده را نرم کرد.

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

روغن درخت چای :

عمدتا ضدعفونی کننده است و یک خاصیت ضد باکتریایی و قارچ کشی دارد. به همین دلیل است که این روغن اغلب برای ساخت شامپو چای استفاده می‌شود زیرا به راحتی باعث رفع عفونت پوستی می‌شودریزش مو می‌تواند یک نتیجه از شرایط مختلف باشد. می‌تواند نتیجه از وجود شوره سر در پوست سر باشد. شوره سر به علت سوء تغذیه یا رژیم غذایی نامتعادل ایجاد می‌شود، گردش خون متوقف شده و تحریک ناخوشایند عصبی، باعث عفونت قارچی ناشی از گونه‌های مختلف قارچ یا آلودگی مخمری می‌شود. سپس پوست به صورت طبیعی خراشیده می‌شود و به طور غیر طبیعی رشته‌های مو را از بین می‌برد و یک خارش دائمی به وجود می‌آید که باعث ریزش مو می‌شود.
مزایای روغن طبیعی چای شامل حذف این مخمرها یا میکروارگانیسم‌های قارچی با پاکسازی و غربال کردن فولیکول‌های مو است؛ بنابراین، از بین بردن شوره سر اهمیت زیادی دارد.

دی پانتنول D- Panthenol:

این ترکیب در داخل پوست و مو اکسید شده و به ویتامین B5 ( پانتنوئیک اسید) تبدیل می گردد که یکی از ویتامینهای پوست و مو می باشد. این ترکیب باعث نرم شدن مو و رطوبت دهی به آن می گردد. سبب راحت شانه شدن موها گردیده و همچنین اثرات ضد مو خوره دارد. این ویتامین باعث افزایش ضخامت مو شده و آنرا شفاف و براق می نماید. این ترکیب می تواند در داخل مو ذخیره گردیده و اثرات ترمیمی بر روی مو داشته و باعث احیاء موهای آسیب دیده می گردد، یک لایه نازک محافظ بر روی سطح خارجی ساقه مو تشکیل داده که باعث افزایش حالت ارتجاعی مو می گردد. مقدار زیادی از پانتنول توسط پوست سر و فولیکول مو جذب شده و تبدیل به پانتنوئیک اسید شده که پیش ساز کوانزیم A می باشد که نقش بسیار مهمی در متابولیسم کربوئیدرات، چربیها و پروتئینها دارد. این ویتامین باعث افزایش فعالیت و تقسیم سلولی و تسریع سلول سازی در پوست و مو می گردد. پیگمان ( رنگدانه) سازی را تحریک نموده و باعث افزایش مقاومت کششی مو می گردد.

 

با لطف خداوند متعال وسعی و کوشتیمی توانستهایمبه محصولی منحصر به فرد دست پیداکرده وبااقبال عمومی مواجهشویم.

امیداستدر اینراه بی پایانبتوانیم از برترینها بوده وبهپاس اعتماد شمامحصولی باکیفیت وکارامدعرضه نماییم.

 

همه چیز درموردریزش ورشد مجددمو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *